Dacia Stepway

 1. Home
 2. /
 3. Vehicles
 4. /
 5. Dacia Stepway

Dacia Stepway

Krahaso Automjetin
 • Dacia Stepway
 • Dacia Stepway
 • Dacia Stepway
 • Dacia Stepway

Dacia Sandero Stepway mbërrin në tregun e Shqipërisë për t’iu bashkuar Duster-it si një makinë familjare me vlera të mëdha që ofron të gjitha facilitetet e nevojshme që mund të ketë një automjet.

Si më parë, Stepway është një version i modifikuar i kthyher në SUV i Sandero. Konsideroni atë një “Rover Streetwise” për kohën tonë. Lartësia e udhëtimit rritet me 40 mm, ka një veshje anësore mbrojtëse dhe shufra çati.

Stepway ecën çdo hap aq mirë sa do të shpresonit. Në formën 1.0 TCe Benzine 90 kuaj fuqi, nuk tingëllon ose nuk ndihet shumë i ashpër, pavarësisht se sa fort e vozitni. Por është një Crossover – relaksohuni dhe qetësohuni, zhurma e motorit zvogëlohet në një zhurmë në sfond dhe mbulon me të vërtetë distancat pa mundim.

Specifikime Bazë

Kambio Manuale
Cilindrata ( cc ) 989 cc
Fuqia motorike 66 kw/90 kf
Konsumi i kombinuar 4.7 l/100 km
Shpejtësia maksimale 167 km/h

Përmasat e Automjetit

Gjatësia e mjetit (mm) 4099
Gjërësia e mjetit (mm) 1848
Lartësia e mjetit (mm) 1587
Distanca Aksiale (mm) 2604

3 vjet garanci ose 100.00 km

Cilësia e pajisjeve është rritur gjithashtu. Të gjitha modelet kanë një sedilje shoferi dhe mbështetëse krahu të rregullueshme në lartësi, kolonë të rregullueshme të timonit, hapësirë ​​të hapur të konsolës qendrore dhe ajër të kondicionuar manual. Hapsira e përparme dhe e pasme janë mbresëlënëse për një makinë të kësaj madhësie

Opsionet në Seri

 1. Sistem frenimi ABS+ESP
 2. Airbag për shoferin dhe pasagjerin
 3. Airbag anesore
 4. Timon me komandim elektrike
 5. Kondicioner klima manuale
 6. Mbyllje qëndrore me pult
 7. Shina mbi tavan
 8. Dritaret e para me komandim elektrik
 9. Mbyllje automatike e dyereve ne levizje
 10. Sistem audio AM FM/CD/ MP3
 11. Komandim i audios ne timon
 12. Fenere mjegulle
 13. Ngjyre Metalike
 14. Pasqyra me komandim automatik
 15. Parakolp ,pasqyra te lyera me ngjyren e makines

 1. Disqe çeliku dekorativ 16″
 2. Sediljet e pasme të palosshme
 3. Sediljet me rregullim pozicioni
 4. Dalje 12V
 5. Sistem ISOFIX
 6. Sistem Multimendia Touch
 7. Sensore parkimi mbrapa
 8. Xhamat elektrike perpara
 9. Krik + Xhiro makine
 10. Gome Rezerve
 11. Mbeshtetese krahu perpara

  Emri i Plote *

  E-maili-i Juaj *

  Numri i Telefonit *

  Mesazhi Juaj

  Lini një koment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Çmimi në Kontakt

  Përfshirë taksat dhe targimin e mjetit

  Specifikimet

  Dacia
  Stepway
  2021
  E Re
  Orange
  Argjend
  Manual
  1 L
  RWD
   

  Kalkulator Leaseing

  Pagesa mujore Vlera totale e interesit Shuma totale për të paguar

  PO MENDONI PËR NJË AUTOMJET TË RI?

  Kontakto Tani!
  Lista e Krahasimit
  Formë Aplikimi