Nissan Leaf Accenta

 1. Home
 2. /
 3. Vehicles
 4. /
 5. Nissan Leaf Accenta

Nissan Leaf Accenta

Krahaso Automjetin
 • Nissan Leaf Accenta
 • Nissan Leaf Accenta
 • Nissan Leaf Accenta

Nissan Leaf 2021 është një hatchback kompakt elektrik i disponueshëm në dy versione: Leaf i rregullt dhe Leaf Plus. Të dy ndryshojnë në kapacitetin e baterisë dhe fuqinë dalëse. Leaf i rregullt ka një bateri 40 kWh që është e mirë për rreth 241 Km autonomi.

Pikërisht. Leaf ka klientë jashtëzakonisht besnikë dhe të kënaqur. Atyre u pëlqenin kostot e vogla të funksionimit, komoditetin e karikimit në shtëpi, heshtjen dhe praktikën e thjeshtë. Dhe atyre u pëlqente që në krye dhe në fund ishte vetëm një makinë – pesë vende, bagazh i mirë, i lehtë për t’u drejtuar, i përballueshëm për t’u blerë. Njerëzit që kanë në pronësi makina elektrike pothuajse nuk kthehen kurrë në djegie të brendshme.

Specifikime Bazë

Kambio Automatike
Elektromotor 40 Kwh
Karburanti Electric
Fuqia motorike 122 kf
Konsumi i kombinuar 11 Kwh /100km

Përmasat e Automjetit

Gjatësia e mjetit (mm) 4480
Gjërësia e mjetit (mm) 1790
Lartësia e mjetit (mm) 1540

Pse të ngasësh një EV? Koha për të ngarë pa ndotje është tani

Në Leaf-in standard, motori është teknikisht i njëjtë si më parë. Por një inverter i ri – pajisja elektronike e rëndë që furnizon dhe kontrollon energjinë elektrike që qarkullon rreth makinës – është më e fuqishme, kështu që vetë motori zhvillon shumë më tepër fuqi, 148 kuaj fuqi, dhe koha 0-100 bie në 7,9 sekonda. Bateria ka të njëjtën madhësi fizike si gjenerata e mëparshme, por kimia dhe menaxhimi i ri do të thotë se ka një kapacitet prej 40 kWh për një distancë më të gjatë udhëtimi.

Opsione në Seri

 1. ABS (Anti Lock Braking Systems)
 2. EBD (Electronic Brakeforce Distribution)
 3. ESP( Electronic stabilitz program)
 4. Airbag anesore
 5. Airbag perde
 6. Airbag i pasagjerit i çaktivizueshëm
 7. Mbeshtetese Krahu shofer + Pasagjer
 8. Xhamat me komandim elektrik
 9. Klima Automatike 2 Zonale
 10. 4 Xhamat me komandim Elektrik
 11. Radio CD Bluetooth Bord Computer-I USB
 12. Disqe Alumini 17″
 13. Dritat e dites LED
 14. Pilot Automatik & Limitator Shpejtesie adaptiv
 15. Drita Mjegulle
 16. ECO Drive
 17. Standard charger+Charging station cable

 1. Autonomia 300 KM
 2. Auto Start/Stop
 3. Mbyllje qendrore me pult
 4. Sedilje Stof
 5. Timon I veshur me lekure
 6. Sensore Drite dhe Shiu
 7. Sedilja e shoferit me rregullim lartesie
 8. Ekran multimedia
 9. E-Pedal
 10. Timon multifunksional
 11. Sediljet e pasme te palosshme
 12. Sensore Parkimi mbrapa
 13. Pasqyra elelektrike
 14. Ngjyra e bardhe

  Emri i Plote *

  E-maili-i Juaj *

  Numri i Telefonit *

  Mesazhi Juaj

  Lini një koment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Së Shpejti

  Përfshirë taksat dhe targimin e mjetit

  Specifikimet

  Nissan
  Leaf
  2021
  E Re
  E Bardhë
  Argjend
  Automatik
  FWD
   

  Kalkulator Leaseing

  Pagesa mujore Vlera totale e interesit Shuma totale për të paguar

  PO MENDONI PËR NJË AUTOMJET TË RI?

  Kontakto Tani!
  Lista e Krahasimit
  Formë Aplikimi