Renault Captur

 1. Home
 2. /
 3. Vehicles
 4. /
 5. Renault Captur

Renault Captur

Krahaso Automjetin
 • Renault Captur
 • Renault Captur
 • Renault Captur
 • Renault Captur

Një SUV Sportiv

Renault Captur 2020 Është Një Crossover Me Rrota Të Përparme Të Klasit K1 Me 4 Opsione Konfigurimi. Kapaciteti I Motorit Është 0.9 – 1.5 Litra, Benzinë ​​ose Naftë Përdoret Si Lëndë Djegëse. Trupi Është Me Pesë Dyer, Salloni Është Projektuar Për Pesë Vende.

Karroceri sportive, pjesë e brendshme e sofistikuar dhe një dizajn i spikatur Francez i i personalizuar me karroceri dyngjyrëshe… CAPTUR-i i Ri është më i madh, me trendi dhe i qili i ka të gjitha karakteristikat e një SUV-i.

Specifikime Bazë

Kambio Automatke
Cilindrata ( cc ) 1266 cc
Karburanti Benzine
Kuaj Fuqi 130 Kf
Konsumi I Kombinuar 5.5 l/100km
Shpejtesia Maksimale 202 km/h

Përmasat e Automjetit

Gjatesia (mm) 4227
Gjeresia (mm) 1797
Lartesia (mm) 1566

Renault Captur është i parezistueshëm dhe nuk jemi të vetmit që e themi…

SUV-i ynë ikonë ka fituar çmimin e tij të parë të madh këtë vit dhe është emëruar SUV i vogël i vitit 2021 nga Auto Express.

Paneli i gjyqtarëve ekspertë u përqendrua në vëmendjen që merrte pamja e tij, duke dhënë performancë të mjaftueshme, si dhe nivelin e përsosjes, që përputhet me produktet më të fundit të Renault. Është hapësira dhe fleksibiliteti i Captur që e bëjnë atë një “SUV të veçcantë tek SUV-et e vegjël dhe një fitues të çmimit Auto Express”.

Opsionet Në Seri

 1. Sistem frenimi ABS+ESP
 2. Aistence ne ngjitje te veshtira (HSA)
 3. Ndezje me karte Renault
 4. Sistem drejtimi elektrik
 5. Airbag për shoferin dhe pasagjerin
 6. Airbag anësorë
 7. Media & Ekran touch screen 7″ Mirror
 8. Kompjuter bordi
 9. Kondicioner klima automatik
 10. Kamera parkimi mbrapa
 11. Drita Full LED
 12. Sensor shiu
 13. Bluetooth per lidhje me telefonin
 14. Radio USB , MP3 AUX
 15. Komandim i audios ne timon
 16. Mbyllje qëndrore me pult
 17. Cruise Control (pilot automatik)
 18. Limitues shpejtesie

Wheels

 1. Timon i rregullueshëm
 2. Timon me veshje lekure
 3. Pjese te brendshme me rifiniture
 4. Sedilje e pasme e palosëshme
 5. Gome rezerve
 6. Drita LED
 7. Disqe Alumini 17”
 8. Sistem ISOFIX per femijet
 9. Mbeshtetse koke perpara
 10. Smart Energy Management System
 11. Driving EcoMode
 12. Fenere mjegulle
 13. Sinjal paralajmërues për rripiat e sigurimit
 14. Dritare me komandim elektrik
 15. Pasqyra me mbyllje elektrike dhe sinjale
 16. Pasqyra me komandim elektrike dhe me ngrohje

  Emri i Plote *

  E-maili-i Juaj *

  Numri i Telefonit *

  Mesazhi Juaj

  Çmimi në Kontakt

  Përfshirë taksat dhe targimin e mjetit

  Specifikimet

  Renault
  Captur
  2020
  E Re
  Kafe në Bezhë
  E zezë dhe portokalli
  Automatik
  1.3 L
  FWD
   

  Kalkulator Leaseing

  Pagesa mujore Vlera totale e interesit Shuma totale për të paguar

  PO MENDONI PËR NJË AUTOMJET TË RI?

  Kontakto Tani!
  Lista e Krahasimit
  Formë Aplikimi