Dacia Sandero Essential

 1. Home
 2. /
 3. Vehicles
 4. /
 5. Dacia Sandero Essential

Dacia Sandero Essential

Krahaso Automjetin
 • Dacia Sandero Essential
 • Dacia Sandero Essential
 • Dacia Sandero Essential

Shpesh verdikti për një makinë që kushton kaq pak do të ishte ‘i lirë, por jo i shkëlqyeshëm’. Megjithatë, jo këtu.

Dacia Sandero është një makinë e vogël e shkëlqyer për të kaluar kohë. Për praktikë, është në fakt një nga më të mirat në klasë. Kombinimi i nivelit të lartë Comfort me motorin TCe 90 ose TCe 100 Bi-Fuel është një paketë e shkëlqyer e gjithanshme për shumë pak shpenzime. Vetëm një rezultat zhgënjyes sigurie në Euro NCAP e lë anën poshtë.

Nuk ka më rregullim të sediljes në çdo udhëtim për të gjetur atë pozicion të përsosur drejtimi. Me një timon plotësisht të rregullueshëm dhe sedilje të rregullueshme, gjetja e shtëpisë tuaj në Sandero do të jetë aq e shpejtë sa një blic.

Specifikime Bazë

Kambio Manuale
Cilindrata ( cc ) 989 cc
Fuqia motorike 65 kf
Konsumi i kombinuar 4.7 l/100 km
Shpejtësia maksimale 167 km/h

Konsumi i Karburantit

Gjatësia e mjetit (mm) 4080
Gjërësia e mjetit (mm) 1848
Lartësia e mjetit (mm) 1499
Distanca Aksiale (mm) 2604

2 vjet garanci ose 100.00 km

Komoditeti i krijuar me ju në mendje

Me dizajnin e tij të ri, konsola bashkon të gjitha kontrollet thelbësore së bashku në të njëjtin vend, duke vendosur gjithçka që ju nevojitet me një zgjatje te krahut.

I gjithë informacioni që ju nevojitet aksesohe lehtësisht në një ekran të madh me prekje 8 inç që disponon dhe integrimin e smartfonëve. Akseso pa mundim në telefonin, aplikacionet e navigimit, radion dhe muzikën.

Telefoni juaj inteligjent mund të lidhet me lehtësi, nëpërmjet Bluetooth ose nëpërmjet një porte të dobishme USB të vendosur pranë timonit. Për më tepër, makinat e pajisura me këtë sistem kanë gjithashtu katër altoparlantë të integruar, kështu që ju mund të këndoni me kënaqësinë tuaj!

Opsionet në Seri

 1. Sistem frenimi ABS+ESP
 2. Airbag për shoferin dhe pasagjerin
 3. Airbag anesore
 4. Komanda ne Timon
 5. Kondicioner klima manuale
 6. Mbyllje qëndrore me pult
 7. Parakolp ,pasqyra te lyera me ngjyren e makines
 8. Dritaret e para me komandim elektrik
 9. Mbyllje automatike e dyereve ne levizje
 10. Sistem audio AM FM/ MP3
 11. Bluetooth

 1. Disqe çeliku dekorativ 16″
 2. Sediljet e pasme të palosshme
 3. Sediljet me rregullim pozicioni
 4. Dalje 12V
 5. Sistem ISOFIX
 6. Gome Rezerve
 7. Krik + Xhiro makine

  Emri i Plote *

  E-maili-i Juaj *

  Numri i Telefonit *

  Mesazhi Juaj

  Lini një koment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Çmimi në Kontakt

  Përfshirë taksat dhe targimin e mjetit

  Specifikimet

  Dacia
  Sandero
  2021
  E Re
  Blu
  E Zezë
  Manual
  1 L
  FWD
   

  Kalkulator Leaseing

  Pagesa mujore Vlera totale e interesit Shuma totale për të paguar

  PO MENDONI PËR NJË AUTOMJET TË RI?

  Kontakto Tani!
  Lista e Krahasimit
  Formë Aplikimi