Renault Clio

 1. Home
 2. /
 3. Vehicles
 4. /
 5. Renault Clio

Renault Clio

Krahaso Automjetin
 • Renault Clio
 • Renault Clio
 • Renault Clio

Mk5 është pak më i vogël se Mk4, dhe megjithatë ndihet shumë më i madh. Si? ‘Sediljet janë kompakte dhe të strukturuara; ato janë të rehatshme dhe kursejnë shumë hapësirë.

Nëpërmjet këndit të kujdesshëm të kontrolleve dhe ekraneve, pozicionimi i kabinës është e orientuar në mënyrë delikate nga shoferi, gjë që e bën shoferin të ndihet i veçantë dhe i jep pasagjerit të përparmë pak më shumë hapësirë. Normalisht, një konsolë qendrore kufizohet nga sedilja, por kur e lëvizni një pjesë të konsolës pak më lart, atëherë keni më shumë hapësirë.

Specifikime Bazë

Kambio Automat
Cilindrata ( cc ) 1000cc
Karburanti Benzine
Fuqia motorike 90kf
Konsumi i kombinuar 5.6 l/100km
Shpejtësia maksimale 192 km/h

Konsumi i Karburantit

Gjatësia e mjetit (mm) 4060
Gjërësia e mjetit (mm) 1730
Lartësia e mjetit (mm) 1450
Distance Aksiale (mm) 2589

2 vjet garanci

This is general model information, and some of the features and/or specifications mentioned may not be available on all vehicles.

Bilanci real/virtual
Ekrani qendror me prekje me format portret është me cilësi të lartë dhe një kompromis i mirë midis funksionimit të bazuar në menu të veçorive që rrallë keni nevojë t’i rikonfiguroni, dhe butonave fizikë për të bërë rregullime në lëvizje. “Një nga synimet tona ishte të jepnim një përvojë shumë intuitive, kështu që ne kemi një rresht prej gjashtë butonash, dhe jo gjithçka në ekran.”

E mirë për t’u prekur
“Ne donim të kishim rehati shumë të mirë, një ndjenjë mikpritëse dhe materiale shumë të mira. Dashboard-i ka materiale shumë të buta kudo që e prekni. Dhe ka pëlhura të buta në dyer dhe në tastierën qendrore. ‘Ndriçimi përmirëson format, ndihmon në theksimin e dorezave të dyerve dhe ju mund të ndryshoni ngjyrat. Miniaturizimi i teknologjisë e çliron dizajnin, për të na ndihmuar ta bëjmë atë më njerëzor.’

Opsionet në Seri

 1. Sistem frenimi ABS+ESP
 2. Aistence ne ngjitje te veshtira (HSA)
 3. Ndezje me Buton
 4. Sistem drejtimi elektro-hidraulik
 5. Airbag për shoferin dhe pasagjerin
 6. Airbag anësorë
 7. Kondicioner klima manuale
 8. MEDIA Ekran 7” Navi
 9. Bluetooth per lidhje me telefonin
 10. Radio USB ,AUX
 11. Mbyllje qëndrore me pult
 12. Cruise Control & Limitues Shpejtesie
 13. Kompjuter ne bordi
 14. Xhamat para me komandim elektrik
 15. Sinjal paralajmërues për rripat e sigurimit
 16. Pasqyra me komandim elektrike dhe me ngrohje
 17. Line keeping assist

 1. Timon i rregullueshëm
 2. Sedilje e pasme e palosëshme
 3. Gome Rezerve
 4. Drita Full LED
 5. Disqe Alumini 16
 6. Eco Drive Mode
 7. Sistem ISOFIX per femijet
 8. Mbeshtetse koke perpara
 9. Smart Energy Management System
 10. Ngjyre e kalter Metalike
 11. Viti i prodhimit: 2021

  Emri i Plote *

  E-maili-i Juaj *

  Numri i Telefonit *

  Mesazhi Juaj

  Lini një koment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Çmimi në Kontakt

  Përfshirë taksat dhe targimin e mjetit

  Specifikimet

  Renault
  Clio
  2021
  E Re
  Blu
  E Zezë
  Automatik
  1 L
  FWD
   

  Kalkulator Leaseing

  Pagesa mujore Vlera totale e interesit Shuma totale për të paguar

  PO MENDONI PËR NJË AUTOMJET TË RI?

  Kontakto Tani!
  Lista e Krahasimit
  Formë Aplikimi