Renault Koleos

 1. Home
 2. /
 3. Vehicles
 4. /
 5. Renault Koleos

Renault Koleos

Krahaso Automjetin
 • Renault Koleos
 • Renault Koleos
 • Renault Koleos

Për modelin e vitit 2021, Renault Koleos ka një qasje të re, ndriçimi me dritat e përparme dhe të pasme duke përdorur teknologjinë 100% LED në të gjitha versionet. Dritat e përparme LED ofrojnë performancë ndriçimi 25% më të mirë se teknologjia halogjene, ndërsa reduktojnë konsumin e energjisë me 10%.

Brenda, pasagjerët shijojnë kontrollin e klimës me dy zona, ndërsa info-argëtimi vjen me një ekran me prekje 7,0 inç me aftësi Apple CarPlay dhe Android Auto, dy priza USB dhe një hyrje ndihmëse. Një kamerë me pamje të pasme dhe sensorë parkimi të pasmë janë standarde në të gjithë gamën, por modelet e avancuara shtojnë sensorë të përparme dhe anësore dhe navigim satelitor.

Opsionet e Koleos përmirësohen gjithashtu në një ekran me prekje info-argëtuese portret 8,7 inç në modelet e avancuara, që kalon përmes një sistemi audio premium Bose, së bashku me një sistem ‘park të lehtë’.

Specifikime Bazë

Kambio Automatike
Cilindrata ( cc ) 1998 cc
Karburanti Diesel
Fuqia motorike 190 Kf
Konsumi i kombinuar 6.7 l/100km
Shpejtësia maksimale 198 km/h

Përmasat e Automjetit

Gjatësia e mjetit (mm) 4672
Gjërësia e mjetit (mm) 1843
Lartësia e mjetit (mm) 1673
Distance Aksiale (mm) 2705

Me këtë në mendje, nuk është çudi që Koleos ndihet si një makinë e madhe për t’u drejtuar, por kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe.

Ajo që nuk mund të kritikohet është se sa hapësirë ​​ka brenda Koleos. Meqë Renault nuk i është dashur të lërë vend për një rresht të tretë të ulëseve, të pesë pasagjerët trajtohen me hektarë hapësirë ​​për kokën dhe këmbët. Gunga e vogël në dysheme dhe sediljet e gjera të pasme do të thotë që, edhe me tre presona në pjesën e pasme, të gjithë do të jenë të lumtur.

Opsionet në Seri

 1. ·Aistence ne ngjitje te veshtira (HSA)
 2. Sedilje Lekure & Elektrike
 3. Sedilije me Ngrohje & Ventilim Perpara
 4. Sediljet e Pasme me Ngrohje
 5. Sistem drejtimi elektrik
 6. Airbag për shoferin dhe pasagjerin
 7. Airbag anësorë
 8. Media NAVI & Ekran touch screen 8.7″
 9. Kamera Parkimi
 10. Kondicioner klima automatike me 2 zona
 11. Kompjuter bordi
 12. Sensore Parkimi 360 Grade
 13. Sensor shiu
 14. Bluetooth per lidhje me telefonin
 15. Radio USB , MP3 AUX
 16. Komandim i audios ne timon
 17. Mbyllje qëndrore me pult
 18. Adaptive Cruise Control
 19. Limitues shpejtesie

 

 1. Timon i rregullueshëm
 2. Timon me veshje lekure
 3. Ndezje me karte Renault
 4. Blind Spot
 5. Pjese te brendshme me rifiniture
 6. Sedilje e pasme e palosëshme
 7. Pasqyra me mbyllje elektrike dhe sinjale
 8. Drita Full Led & Day Light
 9. Disqe Alumini 19”
 10. Sistem ISOFIX per femijet
 11. Sistem Audio BOSE®
 12. Smart Energy Management System
 13. Driving EcoMode
 14. Fenere mjegulle
 15. Sistem Frenimi Emergjent
 16. Dritare me komandim elektrik
 17. Pasqyra me komandim elektrike

  Emri i Plote *

  E-maili-i Juaj *

  Numri i Telefonit *

  Mesazhi Juaj

  Lini një koment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Së Shpejti

  Përfshirë taksat dhe targimin e mjetit

  Specifikimet

  Renault
  Koleos
  2021
  E Re
  E Bardhë
  E Zezë
  Automatik
  2 L
  4WD
   

  Kalkulator Leaseing

  Pagesa mujore Vlera totale e interesit Shuma totale për të paguar

  PO MENDONI PËR NJË AUTOMJET TË RI?

  Kontakto Tani!
  Lista e Krahasimit
  Formë Aplikimi